BZX8450-C5V1R
BZX8450-C5V1/SOT23/TO-236AB
Seri / Aile Numarası
BZX8450
BZX8450-C5V1R Hakkında
BZX8450-C5V1R, Nexperia tarafından üretilen 5.1V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. TO-236-3 (SOT-23) yüzey montajlı paketinde sunulan bu bileşen, 250mW maksimum güç dağıtım kapasitesine ve ±5% toleransla 5.1V zener voltajına sahiptir. Maksimum 60 Ohm empedans ve 5µA ters sızıntı akımı (3V'da) özellikleriyle, voltaj regülasyonu, gerilim referansı uygulamaları ve devre koruması gibi görevlerde kullanılır. Aktif parça olarak tedarik edilen bu bileşen, -40°C ile 150°C arasındaki çalışma sıcaklığı aralığında güvenilir performans sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V