BZX84-C8V2,235
DIODE ZENER 8.2V 250MW TO236AB
Üretici
Nexperia
Seri / Aile Numarası
BZX84-C8V2
BZX84-C8V2,235 Hakkında
BZX84-C8V2,235, Nexperia tarafından üretilen 8.2V nominal gerilim değerine sahip bir Zener diyottur. 250mW güç dissipasyon kapasitesi ile voltaj düzenleme ve koruma uygulamalarında kullanılır. TO-236-3 (SOT-23-3) yüzey montajlı paket türüyle kompakt tasarımlar için idealdir. 15 Ohm maksimum empedans değeri ve ±5% tolerans özelliğine sahip olan bu bileşen, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Ters akım sızıntısı 700 nA @ 5V'dir. Voltaj referans devreleri, doğru akım kaynakları, aşırı gerilim koruma ve sabit voltaj kaynağı uygulamalarında kullanılabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 700 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 8.2 V