BZX84-C2V4,235
DIODE ZENER 2.4V 250MW TO236AB
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84-C2V4
BZX84-C2V4,235 Hakkında
BZX84-C2V4 serisi, Rochester Electronics tarafından üretilen 2.4V nominal değerinde bir Zener diyottur. 250mW güç kapasitesi ve TO-236-3 (SOT-23) yüzey montajlı paket ile tasarlanmıştır. Bu bileşen, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve ön-voltaj ayarlama uygulamalarında kullanılır. 100 Ohm maksimum impedans değeri ile hızlı geçiş karakteristiği sunar. -65°C ile 150°C arasında çalışır, ±5% tolerans ile sunulur. 50 µA ters kaçak akımı ve 900mV ileri voltaj dökümü (10mA'da) özellikleri ile düşük güçlü analog ve dijital devrelerde referans voltaj kaynağı olarak uygulanabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 100 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package SOT-23
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V