BZX84-B51/DG/B2,21
DIODE ZENER 51V 250MW TO236AB
Üretici
Nexperia
Seri / Aile Numarası
BZX84-B51
BZX84-B51/DG/B2,21 Hakkında
BZX84-B51/DG/B2,21, Nexperia tarafından üretilen 51V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 250mW güç derecelendirmesi ile düşük güçlü uygulamalarda voltaj regülasyonu ve koruması sağlar. TO-236-3 (SOT-23-3) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, ±2% tolerans ile 51V sabit voltaj sağlar. 180 Ohm maksimum empedans değeri ile hızlı transient tepkisi gösterir. -65°C ile +150°C arasında çalışabilen bu diyot, düşük ters sızıntı akımı (50nA @ 35.7V) ile hassas devreler ve güç kaynakları tasarımlarında voltaj referansı, klipping ve koruması uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 35.7 V
Impedance (Max) (Zzt) 180 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V