BZX84-B24,215
DIODE ZENER 24V 250MW TO236AB
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
TO-236-3
Seri / Aile Numarası
BZX84-B24
BZX84-B24,215 Hakkında
BZX84-B24,215, Nexperia tarafından üretilen 24V nominal geriliminde bir tek zener diyottur. TO-236-3 (SOT-23-3) SMD paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 250mW güç kapasitesine sahiptir. ±2% tolerans ile hassas gerilim regülasyonu sağlar. Ters yönlü sızıntı akımı 16.8V'da maksimum 50nA'dır. Forward gerilimi 10mA'da 900mV'dur. Maksimum impedansı 70 Ohm'dur. -65°C ile +150°C arasında çalışabilir. Yüksek hızlı anahtarlama devreleri, gerilim sınırlama ve koruma uygulamalarında, düşük güçlü DC güç kaynakları tasarımında ve sinyal seviyesi kontrolünde kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 16.8 V
Impedance (Max) (Zzt) 70 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 24 V