BZX84-B15/DG/B3,21
DIODE ZENER 15V 250MW TO236AB
Üretici
Nexperia
Seri / Aile Numarası
BZX84-B15
BZX84-B15/DG/B3,21 Hakkında
BZX84-B15/DG/B3,21, Nexperia tarafından üretilen 15V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. 250mW maksimum güç dissipasyonuna ve ±2% tolerans değerine sahip bu komponent, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. TO-236-3 (SOT-23-3) yüzey montajlı paketinde sunulan diyot, 10.5V ters gerilimde 50nA sızıntı akımı ve maksimum 30 Ohm empedansla karakterize edilmiştir. -65°C ile 150°C arasında çalışır. Güç kaynakları, sinyal koruması ve voltaj sabitleme devrelerinde uygulanır. Ürün hali şu anda kullanımdan kaldırılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Obsolete
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V