BZX84-A36,215
DIODE ZENER 36V 250MW TO236AB
Seri / Aile Numarası
BZX84-A36
BZX84-A36,215 Hakkında
BZX84-A36,215, Nexperia tarafından üretilen 36V nominal Zener diyotudur. TO-236-3 (SOT-23) yüzey montaj paketinde sunulan bu komponent, 250 mW güç derecelendirilmesine sahiptir. ±1% tolerans ile hassas voltaj regülasyonu sağlar. Ters kaçak akımı 50 nA @ 25.2V ve maksimum impedans 90 Ohm'dur. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Voltaj regülatörleri, aşırı voltaj koruma devreleri, şarj cihazları ve güç kaynakları gibi uygulamalarda voltaj referansı ve koruma elemanı olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V