BZX84-A12,215
DIODE ZENER 12V 250MW TO236AB
Seri / Aile Numarası
BZX84-A12
BZX84-A12,215 Hakkında
BZX84-A12,215, Nexperia tarafından üretilen 12V nominal değerli Zener diyottur. TO-236-3 (SOT-23-3) SMD paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 250mW güç dağıtımına sahiptir. ±1% tolerans ile üretilen diyot, 25 Ohm maksimum empedans değerine ve 100 nA maksimum ters kaçak akımına sahiptir. 900 mV ileriye doğru voltaj düşüşü (10 mA'de) ile karakterize edilir. -65°C ile 150°C arasındaki geniş çalışma sıcaklık aralığında stabil performans sağlar. Voltaj regülasyonu, elektrik devrelerinin korunması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Surface mount teknolojisi sayesinde yüksek yoğunluklu elektronik tasarımlara uyumludur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Part Status Active
Power - Max 250 mW
Supplier Device Package TO-236AB
Tolerance ±1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V