BZX79C36
DIODE ZENER 36V 500MW DO35
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
BZX79C36
BZX79C36 Hakkında
BZX79C36, Rochester Electronics tarafından üretilen 36V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. DO-35 aksiyel kasa içerisinde paketlenmiş olan bu bileşen, 500mW güç derecelendirilmesine sahiptir. Voltaj regulasyon, aşırı voltaj koruması ve sinyal çıkışları gibi uygulamalarda kullanılan bu Zener diyot, -65°C ile +200°C arasında çalışabilir. 36V nominal Zener gerilimi ile 90Ω maksimum empedansa ve 50nA ters sızıntı akımına sahiptir. ±5% tolerans ile sunulan bu komponent, 1.5V forward gerilimi ve 100mA forward akımı ile karakterize edilmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V