BZX784C6V8-TP
DIODE ZENER 6.8V 150MW SOD723
Seri / Aile Numarası
BZX784C6V8
BZX784C6V8-TP Hakkında
BZX784C6V8-TP, Micro Commercial Components tarafından üretilen 6.8V nominal voltajlı zener diyottur. 150mW güç kapasitesi ile tasarlanmış olan bu komponent, SOD-723 yüzey montajlı paket içinde sunulmaktadır. Maksimum impedansı 15 Ohm ve ±5.88% voltaj toleransı ile voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. -55°C ile 150°C sıcaklık aralığında çalışabilir. 4V'ta 2µA ters kaçak akımı özellikleriyle düşük güçlü devreler, voltaj referansı devreleri ve aşırı voltaj koruması için uygun bir çözümdür.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case SOD-723
Part Status Obsolete
Power - Max 150 mW
Supplier Device Package SOD-723
Tolerance ±5.88%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V