BZX58550-C12X
BZX58550-C12/SOD523/SC-79
Seri / Aile Numarası
BZX58550
BZX58550-C12X Hakkında
BZX58550-C12X, Nexperia tarafından üretilen 12V nominal gerilime sahip tekil bir Zener diyottur. 300mW maksimum güç derecelendirilmesi ile gerilim regülasyonu ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır. Surface mount SC-79/SOD-523 paketinde sunulan bu bileşen, düşük ters sızıntı akımı (50nA @ 9.1V) ve 25Ω maksimum empedans ile istikrarlı bir Zener referansı sağlar. ±5% toleransında 12V Zener gerilimi ile telekomunikasyon, endüstriyel kontrol ve güç yönetimi devrelerinde yaygın olarak uygulanır. -40°C ile +150°C arasında çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V