BZX58550-C10X
BZX58550-C10/SOD523/SC-79
Üretici
Nexperia
Seri / Aile Numarası
BZX58550
BZX58550-C10X Hakkında
BZX58550-C10X, Nexperia tarafından üretilen 10V nominal gerilimli tekil Zener diyottur. SC-79/SOD-523 surface mount paketinde sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç derecelendirilmesine ve 100nA ters sızıntı akımına sahiptir. ±5% toleransla titizlikle üretilen BZX58550, 20 Ohm maksimum empedans ile karakterize edilir. 150°C işletme sıcaklığına dayanıklı tasarımıyla, voltaj regülasyonu, açılı koruma ve sinyal zincirlemesi uygulamalarında kullanılır. Düşük profilli SMD yapısı, yoğun PCB tasarımları için uygun olup, 10 mA akımda 900mV forward voltaj belirtimi standart donanım devrelerine entegrasyonu kolaylaştırır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V