BZX585-C5V1,115
BZX585 SERIES - VOLTAGE REGULATO
Paket/Kılıf
SC-79
Seri / Aile Numarası
BZX585-C5V1
BZX585-C5V1,115 Hakkında
BZX585-C5V1,115, Rochester Electronics tarafından üretilen yüksek kesinlikli Zener diyottur. 5.1V nominal Zener gerilimi ile voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Surface mount SC-79/SOD-523 paketinde sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç derecelendirmesi ile düşük güç elektronik devreleri için uygundur. -65°C ile 150°C geniş çalışma sıcaklık aralığında kararlı performans gösterir. 60Ω maksimum impedansı ve ±5% voltaj toleransı ile hassas voltaj referans ve transient koruma devreleri, analog sinyal işleme ve DC güç kaynakları tasarımlarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V