BZX585-C15,135
DIODE ZENER 15V 300MW SOD523
Seri / Aile Numarası
BZX585-C15
BZX585-C15,135 Hakkında
BZX585-C15,135, Nexperia tarafından üretilen 15V nominal voltajlı Zener diyottur. SOD-523 (SC-79) yüzey montajlı paketinde sunulan bu bileşen, 300mW güç kapasitesine sahiptir. ±5% voltaj toleransı ile istikrarlı regülasyon sağlar. 10.5V'de 50nA ters akım sızıntısı ve maksimum 15Ω impedansı ile düşük gürültülü uygulamalar için uygundur. İleri yönde 1V @ 100mA gerilim düşüşüne sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Elektrik devrelerde voltaj düzenlemesi, koruma ve referans uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 10.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 15 V