BZX585-B20,115
DIODE ZENER 20V 300MW SOD523
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SC-79
Seri / Aile Numarası
BZX585-B20
BZX585-B20,115 Hakkında
BZX585-B20,115, Nexperia tarafından üretilen 20V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. SOD-523 yüzey montaj paketi ile sunulan bu bileşen, 300mW maksimum güç dağıtımına ve ±2% toleransa sahiptir. Maksimum 55 Ohm impedansoyla karakterize edilen diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. 700mV'de 50nA ters kaçak akımı ve 100mA'de 1.1V ileri gerilimi ile hassas gerilim regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. Düşük güç tüketimi gerektiren devrelerde, gerilim sabitleyici ve sürgü devreleri tasarımında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 700 mV
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SC-79, SOD-523
Part Status Active
Power - Max 300 mW
Supplier Device Package SOD-523
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V