BZX55F5V1-TR
DIODE ZENER 5.1V 500MW DO35
Seri / Aile Numarası
BZX55F5V1
BZX55F5V1-TR Hakkında
BZX55F5V1-TR, Vishay tarafından üretilen 5.1V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. DO-35 (DO-204AH) axial paketinde sunulan bu bileşen, 500mW güç derecelendirmesine ve ±1% voltaj toleransına sahiptir. 35 Ohm maksimum empedans ve 1V'te 100nA ters sızıntı akımı özellikleriyle, voltaj düzenlemesi ve koruma uygulamalarında kullanılır. 175°C'ye kadar işletme sıcaklığında çalışabilir. Bu bileşen artık üretilmemektedir (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature 175°C
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35
Tolerance ±1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.1 V