BZX55F10-TAP
DIODE ZENER 10V 500MW DO35
Seri / Aile Numarası
BZX55F10
BZX55F10-TAP Hakkında
BZX55F10-TAP, Vishay tarafından üretilen 10V nominal voltaj değerine sahip silikon Zener diyotudur. 500mW güç derecelendirmesi ile voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılmaktadır. Through-hole montaj tipi DO-35 paketinde sunulan bu bileşen, 15Ω maksimum impedans ve ±1% tolerans ile stabilize güç kaynakları, voltaj referans devreleri ve aşırı gerilim koruma uygulamalarına uygundur. 175°C'ye kadar çalışma sıcaklığına ve 100nA ters sızıntı akımına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature 175°C
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35
Tolerance ±1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V