BZX55C12 A0G
DIODE ZENER 12V 500MW DO35
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
BZX55C12
BZX55C12 A0G Hakkında
BZX55C12 A0G, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 12V nominal voltajlı Zener diyottur. 500mW güç seviyesinde çalışan bu komponentin ±5% voltaj toleransı vardır. Through-hole montajı için tasarlanan DO-35 paketinde sunulan bu diyot, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. -55°C ile 175°C arasında çalışan bileşen, 100 nA ters sızıntı akımı ve 20 Ohm maksimum impedansa sahiptir. 100 mA akımda 1V ön kapanma voltajı ile karakterize edilmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V