BZX55B51-TR
DIODE ZENER 51V 500MW DO35
Üretici
Vishay
Seri / Aile Numarası
BZX55B51
BZX55B51-TR Hakkında
BZX55B51-TR, Vishay tarafından üretilen 51V nominal değerine sahip tek Zener diyottur. 500mW güç derecelendirilmesi ile voltaj regülasyon ve koruma uygulamalarında kullanılır. DO-35 axial paketinde sağlanan bu komponent, -65°C ile +175°C arasında çalışır. 39V'ta 100nA ters sızıntı akımı ve ±2% tolerans değerleri ile hassas voltaj referans devrelerinde, güç kaynakları ve voltaj sınırlayıcılarda uygulanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 39 V
Impedance (Max) (Zzt) 125 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case DO-204AH, DO-35, Axial
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package DO-35 (DO-204AH)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 51 V