BZX384B20-HE3-18
DIODE ZENER 20V 200MW SOD323
Seri / Aile Numarası
BZX384B20
BZX384B20-HE3-18 Hakkında
BZX384B20-HE3-18, Vishay tarafından üretilen 20V nominal voltajlı Zener diyottur. 200mW güç derecelendirmesine sahip bu tekil Zener diyot, voltaj regülasyonu ve koruma uygulamalarında kullanılır. SOD-323 yüzey montajlı paket ile kompakt tasarımlara uyum sağlar. -55°C ile +150°C arasında çalışabilir. Ters kaçak akımı 14V'de maksimum 50nA ve ±2% voltaj toleransına sahiptir. 55 Ohm maksimum empedansı ile stabil voltaj regülasyonu sağlar. Voltaj clipping, transiyent koruma ve voltaj referansı uygulamalarında yaygın olarak kullanılan bir komponenttir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 14 V
Impedance (Max) (Zzt) 55 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SC-76, SOD-323
Part Status Active
Power - Max 200 mW
Supplier Device Package SOD-323
Tolerance ±2%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V