BZW03D18-TAP
DIODE ZENER 18V 1.85W SOD64
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
Axial
Seri / Aile Numarası
BZW03D18
BZW03D18-TAP Hakkında
BZW03D18-TAP, Vishay tarafından üretilen 18V nominal gerilim değerine sahip bir tekil Zener diyottur. SOD-64 axial kasa tipi ile gelen bu bileşen, 1.85W maksimum güç disipasyonuna ve ±10% toleransa sahiptir. Maksimum 2.5 Ohms empedansi ile karakterize edilen diyot, -65°C ile +175°C arasında çalışabilir. 12.6V'de 2 µA ters sızıntı akımı ve 1A'de 1.2V ileri voltaj karakteristiği taşır. Voltage regulation, surge protection ve reference circuits gibi uygulamalarda kullanılan bu komponentin üretimi sonlandırılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 12.6 V
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms
Mounting Type Through Hole
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case SOD-64, Axial
Part Status Obsolete
Power - Max 1.85 W
Supplier Device Package SOD-64
Tolerance ±10%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V