BZT55C3V6-GS08
DIODE ZENER 3.6V 500MW SOD80
Seri / Aile Numarası
BZT55C3V6
BZT55C3V6-GS08 Hakkında
BZT55C3V6-GS08, Vishay tarafından üretilen 3.6V nominal gerilimi olan yüzey montaj tipi Zener diyottur. 500mW güç sınırlaması ile tasarlanmış bu bileşen, SOD-80 QuadroMELF paketinde sunulmaktadır. ±5% tolerans ve 90 Ohm maksimum impedans ile çalışan bu diyot, geriye doğru 1V'de 2µA kaçak akımı özelliğine sahiptir. -65°C ile +175°C arasında güvenilir operasyon sağlayan BZT55C3V6, voltaj düzenlemesi, over-voltage koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. 1.5V ileri voltaj düşüşü (200mA'de) karakteristiği ile aktif durumdaki performansı tanımlanır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 2 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 90 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case SOD-80 Variant
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V