BZT55C36-GS08
DIODE ZENER 36V 500MW SOD80
Seri / Aile Numarası
BZT55C36
BZT55C36-GS08 Hakkında
BZT55C36-GS08, Vishay tarafından üretilen 36V nominal gerilime sahip bir zener diyottur. 500mW güç derecelendirmesi ile tasarlanan bu bileşen, SOD-80 yüzey montajlı paketlemesinde sunulmaktadır. -65°C ile 175°C arasında çalışma sıcaklığında kullanılabilen bu diyot, gerilim regülasyonu, EMI/RFI süzgeçlemesi ve transiyent koruma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. 36V zener gerilimi sabit tutulması gereken devre tasarımlarında, özellikle otomotiv, endüstriyel kontrol sistemleri ve güç kaynağı tasarımlarında tercih edilir. Maksimum 80 Ohms'luk impedansı ile hızlı yanıt karakteristiğine sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 27 V
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case SOD-80 Variant
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V