BZT55C16 L0G
DIODE ZENER 16V 500MW MINI MELF
Paket/Kılıf
DO-213AC
Seri / Aile Numarası
BZT55C16
BZT55C16 L0G Hakkında
BZT55C16 L0G, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip bir Zener diyottur. 500mW güç derecesiyle tasarlanan bu bileşen, Mini MELF (DO-213AC/SOD-80) SMD paketinde sunulmaktadır. Voltaj düzenleme, aşırı voltaj koruması ve referans gerilim uygulamalarında kullanılan bu diyot, -65°C ile 175°C sıcaklık aralığında çalışabilir. Maksimum 40Ω Zener empedansı ve 100nA @ 12V ters kaçak akımı karakteristiğine sahiptir. ±5% voltaj toleransı ve 1V maksimum forward voltajı (10mA'de) bileşenin özellikleri arasındadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 12 V
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package Mini MELF
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V