BZT55B75-GS18
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80
Üretici
Vishay
Paket/Kılıf
SOD-80 Variant
Seri / Aile Numarası
BZT55B75
BZT55B75-GS18 Hakkında
BZT55B75-GS18, Vishay tarafından üretilen 75V nominal Zener gerilimi ile çalışan tekil Zener diyottur. SOD-80 (QuadroMELF) yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 500 mW güç dağıtımı kapasitesine sahiptir. 56V ters gerilimde 100 nA ters kaçak akımı ve maksimum 250 Ohm empedansı ile karakterize edilir. ±2% toleransla üretime gelen bu diyot, -65°C ile +175°C arasında güvenli çalışabilir. Yüksek gerilim düzenlemesi, gerilim clipping ve voltaj referansı uygulamalarında kullanılır. Forward gerilimi 200 mA'de maksimum 1.5V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 56 V
Impedance (Max) (Zzt) 250 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case SOD-80 Variant
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-80 QuadroMELF
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V