BZT52HC3V6WF-7
ZENER DIODE SOD123F T&R 3K
Seri / Aile Numarası
BZT52HC3V6W
BZT52HC3V6WF-7 Hakkında
BZT52HC3V6WF-7, Diodes Incorporated tarafından üretilen 3.6V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. SOD-123F yüzey montajlı paket ile tasarlanan bu bileşen, 375 mW maksimum güç yönetimi kapasitesine sahiptir. 95 Ohm maksimum empedans ve 5 µA @ 1V ters sızıntı akımı ile kararlı voltaj regülasyonu sağlar. İleri yönlü voltajı 900 mV @ 10 mA olup, -65°C ile 150°C arasında çalışabilir. Voltaj stabilizasyon devreleri, aşırı voltaj koruması, referans voltaj uygulamaları ve elektronik devreler için şunttama diyodu olarak kullanılır. ±5.56% toleransı ile duyarlı uygulamalarda güvenilir koruma sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123F
Part Status Active
Power - Max 375 mW
Supplier Device Package SOD-123F
Tolerance ±5.56%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V