BZT52H-B16,115
DIODE ZENER 16V 375MW SOD123F
Seri / Aile Numarası
BZT52H-B16
BZT52H-B16,115 Hakkında
BZT52H-B16,115, Nexperia tarafından üretilen 16V nominal gerilime sahip tekil Zener diyottur. SOD-123F yüzey montajlı paketde sunulan bu bileşen, 375 mW maksimum güç kapasitesine ve 20 Ohm maksimum empedansa sahiptir. ±2% tolerans ile sağlanan Zener gerilimi, düşük ters kaçak akımı (50 nA @ 11.2V) ve 900 mV maksimum ileri gerilimi özellikleriyle karakterizedir. -65°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. Güç kaynağı regülasyonu, voltaj tutturma devreleri, aşırı gerilim koruması ve referans voltaj uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 11.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Package / Case SOD-123F
Part Status Active
Power - Max 375 mW
Supplier Device Package SOD-123F
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V