BZT52C5V6-13
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD123
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52C5V6
BZT52C5V6-13 Hakkında
BZT52C5V6-13, Diodes Incorporated tarafından üretilen 5.6V nominal geriliminde çalışan bir Zener diyottur. Surface Mount paketi olan SOD-123 kasaya sahip bu komponent, maksimum 500mW güç tüketebilir. ±7% tolerans ile üretilen bu diyot, voltage regulation (gerilim stabilizasyonu), overvoltage protection (aşırı gerilim koruması) ve reference voltage uygulamalarında kullanılır. 40 Ohms maksimum impedansı ve 1 µA @ 2V reverse leakage akımı ile düşük kaçak akıma sahiptir. -65°C ile 150°C arasında çalışabilen bu komponent, analog ve dijital devreler içerisinde gerilim sınırlayıcı olarak görev yapar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 40 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Market
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±7%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V