BZT52C12
DIODE ZENER 12V 500MW SOD123F
Paket/Kılıf
SOD-123F
Seri / Aile Numarası
BZT52C12
BZT52C12 Hakkında
BZT52C12, Diotec Semiconductor tarafından üretilen 12V nominal geriliminde çalışan bir Zener diyottur. 500mW güç kapasitesine sahip bu bileşen, SOD-123F yüzey montajlı pakette sunulmaktadır. ±5% tolerans ile hassas gerilim referansı sağlar ve 35 Ohm maksimum impedansa (Zzt) sahiptir. Ters yönde 9V'da 100 nA kaçak akımı ile karakterize edilmiştir. -50°C ile +150°C arasındaki geniş çalışma sıcaklık aralığında kullanılabilir. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması, voltaj referansı uygulamaları ve devre koruma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir komponenttir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Impedance (Max) (Zzt) 35 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case SOD-123F
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package SOD-123F
Tolerance ±5%
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V