BZT52-C56X
ZENER DIODE
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-C56
BZT52-C56X Hakkında
BZT52-C56X, 56V nominal zener voltajına sahip surface mount zener diyottur. SOD-123 paketinde üretilen bu komponentin maksimum güç kapasitesi 350mW'dir. -55°C ile 150°C arasında çalışır ve ±7.1% tolerans ile üretilir. Reverse leakage akımı 39.2V'de 50nA, forward voltajı 10mA'de maksimum 900mV'dir. 120 Ohm maksimum impedans ile karakterize edilir. Voltaj regülasyonu, gerilim koruma ve referans voltaj uygulamalarında kullanılan bu diyot, compakt boyutu ile yüksek yoğunluklu PCB tasarımlarında tercih edilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 39.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 120 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±7.1%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V