BZT52-C3V6J
ZENER DIODE
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-C3V6J
BZT52-C3V6J Hakkında
BZT52-C3V6J, Rochester Electronics tarafından üretilen 3.6V nominal Zener voltajına sahip bir surface mount Zener diyotudur. SOD-123 paketinde sunulan bu bileşen, 350 mW maksimum güç dağıtım kapasitesine ve 95 Ohm maksimum impedansa sahiptir. ±5.6% tolerans aralığında çalışan diyot, -55°C ile 150°C arasında geniş bir sıcaklık aralığında işletme yapabilir. 1V ters voltajda 5 µA ters kaçak akımı ile karakterize edilen bu bileşen, voltaj düzenleme, koruma devreleri ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. 10 mA'de maksimum 900 mV ileri voltaj düşüşü ile tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±5.6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V