BZT52-C36X
DIODE ZENER 36V 350MW SOD123
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-C36
BZT52-C36X Hakkında
BZT52-C36X, Nexperia tarafından üretilen 36V nominal voltajında bir Zener diyottur. SOD-123 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 350mW güç dağıtım kapasitesine sahiptir. ±5.6% tolerans ile üretilen diyot, 10mA ön akımda 900mV ileriye doğru gerilime ve 25.2V ters gerilimde 50nA ters kaçak akımına sahiptir. Maksimum empedansı 60 Ohms olan bu Zener diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. Gerilim regülasyonu, koruma devreleri, sabit voltaj kaynakları ve aşırı gerilim koruması uygulamalarında kullanılır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 25.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 60 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 350 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±5.6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V