BZT52-B6V2X
DIODE ZENER 6.2V 590MW SOD123
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-B6V2X
BZT52-B6V2X Hakkında
BZT52-B6V2X, Nexperia tarafından üretilen 6.2V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. SOD-123 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 590 mW maksimum güç kapasitesine ve 10 Ohm impedansa sahiptir. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığında kullanılabilir. 4V'ta 3 µA reverse leakage akımı ve ±1.94% tolerans ile karakterize edilen bu zener diyot, voltaj regülasyon, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Düşük forward voltajı (900 mV @ 10 mA) ile kompakt tasarımlar için uygundur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 590 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±1.94%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V