BZT52-B2V4X
DIODE ZENER 2.4V 590MW SOD123
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-B2V4X
BZT52-B2V4X Hakkında
BZT52-B2V4X, Nexperia tarafından üretilen 2.4V nominal Zener diyotudur. SOD-123 yüzeye monte paketinde sunulan bu bileşen, 590mW güç dağıtma kapasitesine sahiptir. Reverse leakage akımı 1V'de 50µA, maksimum Zener impedansı 85 Ohm'dur. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığında kullanılabilen bu diyot, voltaj regülasyonu ve aşırı voltaj koruması uygulamalarında tercih edilir. ±2.08% tolerans ile hassas voltaj referans devreleri, küçük güçlü şarj kontrol sistemleri ve sinyal kontur uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 85 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 590 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±2.08%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 2.4 V