BZT52-B16J
DIODE ZENER 16V 590MW SOD123
Üretici
Nexperia
Paket/Kılıf
SOD-123
Seri / Aile Numarası
BZT52-B16J
BZT52-B16J Hakkında
BZT52-B16J, Nexperia tarafından üretilen 16V nominal değerine sahip bir Zener diyottur. SOD-123 yüzey montaj paketinde sunulan bu bileşen, 590 mW maksimum güç dağıtımına ve ±1.88% toleransa sahiptir. 20 Ohm maksimum empedans ve 50 nA geri sızıntı akımı özellikleriyle karakterizedir. -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında stabilitesini korur. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve sinyal kırpma uygulamalarında yaygın olarak kullanılır. Forward voltajı 900 mV @ 10 mA'dir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 11.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case SOD-123
Part Status Active
Power - Max 590 mW
Supplier Device Package SOD-123
Tolerance ±1.88%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V