BZS55C6V2 RXG
DIODE ZENER 6.2V 500MW 1206
Seri / Aile Numarası
BZS55C6V2
BZS55C6V2 RXG Hakkında
BZS55C6V2 RXG, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 6.2V nominal voltajlı Zener diyottur. 1206 (3216 Metric) SMD paketinde sunulan bu bileşen, 500mW güç dağıtma kapasitesine sahiptir. ±5% voltaj toleransı ile üretilmiş olan diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışabilir. 10 Ohm maksimum impedans ve 100nA ters sızıntı akımı karakteristiği ile voltaj regülasyonu, transient suppression ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Forward voltajı 10mA'de maksimum 1.5V'dur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 10 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Active
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package 1206
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V