BZS55B36 RXG
DIODE ZENER 36V 500MW 1206
Seri / Aile Numarası
BZS55B36
BZS55B36 RXG Hakkında
BZS55B36 RXG, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 36V nominal geriliminde bir Zener diyottur. 500mW güç kapasitesi ile tasarlanan bu bileşen, yüzey montajlı 1206 (3216 Metrik) paketinde sunulmaktadır. ±2% voltaj toleransına sahip olan diyot, -55°C ile 150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığında kullanılabilir. 27V'te 100nA ters sızıntı akımı ve maksimum 80 Ohm empedans değerleri ile karakterize edilir. Ön yönde 1.5V gerilim düşüşü (10mA'da) gösteren bu bileşen, voltaj düzenlemesi, transient koruma ve devre referans uygulamalarında kullanılır. Bileşen artık üretilmemektedir (obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 27 V
Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package 1206
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 36 V