BZS55B11 RXG
DIODE ZENER 11V 500MW 1206
Paket/Kılıf
1206 (3216 Metric)
Seri / Aile Numarası
BZS55B11
BZS55B11 RXG Hakkında
BZS55B11 RXG, Taiwan Semiconductor tarafından üretilen 11V nominal voltajında bir Zener diyottur. 500mW güç kapasitesine sahip bu bileşen, 1206 (3216 Metric) SMD paketinde gelmektedir. Ters yönde 8.2V'de 100nA sızıntı akımına ve maksimum 20 Ohm empedansa sahiptir. İleri yönde 10mA'de 1.5V açılış voltajı ile karakterize edilir. -55°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığında güvenilir performans sunmaktadır. Voltaj düzenleme, spike koruma, EMI filtreleme ve güç kaynağı tasarımlarında yaygın olarak kullanılan Zener diyottur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8.2 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Part Status Obsolete
Power - Max 500 mW
Supplier Device Package 1206
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 11 V