BZG05C75TR3
DIODE ZENER 75V 1.25W DO214AC
BZG05C75
BZG05C75TR3 Hakkında
BZG05C75TR3, Vishay tarafından üretilen 75V nominal voltajına sahip tekil Zener diyotudur. 1.25W güç kapasitesi ile voltaj düzenleme ve koruma uygulamalarında kullanılır. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, -65°C ile +150°C arasındaki geniş sıcaklık aralığında çalışabilir. 56V'de 500nA ters sızıntı akımı ve 2kΩ maksimum empedansi değerleri ile yüksek voltajlı devre koruması, regülatörler ve voltaj sınırlama devreleri gibi uygulamalarda tercih edilir. Forward voltajı 200mA'de 1.2V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 56 V
Impedance (Max) (Zzt) 2 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Market
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 75 V