BZG05C56TR
DIODE ZENER 56V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05C56
BZG05C56TR Hakkında
BZG05C56TR, Vishay tarafından üretilen 56V nominal gerilim değerine sahip tekil zener diyottur. 1.25W güç kapasitesi ile medium güç uygulamalarında voltaj stabilizasyonu ve koruma işlevleri sağlar. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, 43V reverse gerilimde maksimum 500nA kaçak akım ve 2kOhms impedansa sahiptir. -65°C ile +150°C arasında çalışma sıcaklığı aralığına sahip olup, şerit ağları, güç kaynakları, voltage regulator devrelerinde ve EMI/ESD koruması gereken uygulamalarda kullanılır. Ürün Digi-Key'de kullanımdan kaldırılmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 43 V
Impedance (Max) (Zzt) 2 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Market
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V