BZG05C56-E3-TR
DIODE ZENER 56V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05C56
BZG05C56-E3-TR Hakkında
BZG05C56-E3-TR, Vishay tarafından üretilen 56V nominal gerilimli Zener diyottur. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, 1.25W güç dağıtım kapasitesine sahiptir. ±5% tolerans ile üretilen diyot, 500 nA ters sızıntı akımı ve maksimum 120 Ohm empedans değerlerine sahiptir. 150°C işletme sıcaklığına kadar dayanabilir. Voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılan bu Zener diyot, yüksek gerilim işletme noktalarında devre koruması sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 43 V
Impedance (Max) (Zzt) 120 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Obsolete
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 56 V