BZG05C3V6TR3
DIODE ZENER 3.6V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05C3V6
BZG05C3V6TR3 Hakkında
BZG05C3V6TR3, Vishay tarafından üretilen 3.6V nominal zener voltajına sahip tekil zener diyottur. 1.25W maksimum güç dağıtım kapasitesiyle, 20 ohm maksimum impedans değerinde çalışır. Surface mount teknolojisine uygun DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu komponent, voltaj regülasyonu, aşırı voltaj koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. -40°C ile +150°C arasında güvenli şekilde çalışabilen bu diyot, 1V'ta 20µA ters sızıntı akımı ile karakterize edilir. 200mA'da maksimum 1.2V forward voltajına sahiptir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Market
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V