BZG05C3V6TR
DIODE ZENER 3.6V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05C3V6
BZG05C3V6TR Hakkında
BZG05C3V6TR, Vishay tarafından üretilen 3.6V nominal gerilime sahip tek bir Zener diyottur. 1.25W güç derecelendirmesi ile bu bileşen, voltaj düzenleme ve koruma uygulamalarında kullanılır. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan komponent, 150°C'ye kadar işletme sıcaklığında çalışabilir. 20 Ohm maksimum empedans ve 20 µA ters kaçak akımı özellikleri ile kararlı voltaj referansı sağlar. Güç kaynağı koruma devreleri, voltaj kırpma uygulamaları ve referans voltaj tasarımlarında yaygın olarak kullanılır. Not: Bu ürün Digi-Key'de üretilmesi durdurulmuştur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Market
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.6 V