BZG05B68-E3-TR
DIODE ZENER 68V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05B68
BZG05B68-E3-TR Hakkında
BZG05B68-E3-TR, Vishay tarafından üretilen 68V nominal voltajlı Zener diyottur. DO-214AC (SMA) yüzey montajlı kasa ile sağlanan bu bileşen, 1.25W maksimum güç dağıtımı kapasitesine sahiptir. ±2% voltaj toleransı ile üretilen diyot, 51V'de 500nA ters kaçak akımı ve maksimum 130 Ohm empedansa sahiptir. 200mA akımda 1.2V ileri gerilim düşümü ile çalışır. Voltaj regülasyon uygulamalarında, aşırı voltaj koruması ve transient bastırma devrelerinde kullanılır. İleri koşullarda 150°C'ye kadar çalışabilir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 51 V
Impedance (Max) (Zzt) 130 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Obsolete
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 68 V