BZG05B5V6-E3-TR
DIODE ZENER 5.6V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG05B5V6
BZG05B5V6-E3-TR Hakkında
BZG05B5V6-E3-TR, Vishay tarafından üretilen 5.6V nominal voltajlı Zener diyottur. DO-214AC (SMA) yüzey montaj paketi ile sunulan bu komponent, 1.25W maksimum güç dağıtım kapasitesine sahiptir. Reverse leakage akımı 2V'de 1 µA, impedansı maksimum 7 Ohm ve zener toleransı ±1.96%'dir. Forward voltajı 200mA'de 1.2V maksumumdur. Voltaj regülasyonu, devre koruması ve voltaj referans uygulamalarında kullanılan bu Zener diyot, -55°C ile +150°C çalışma sıcaklığı aralığında çalışabilir. Surface mount tasarımı kompakt PCB uygulamalarına uygun olmakla beraber, üretim durumu obsolete olarak işaretlenmiştir.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 2 V
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Obsolete
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC
Tolerance ±1.96%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 5.6 V