BZG03C47-HM3-08
DIODE ZENER 47V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG03C47
BZG03C47-HM3-08 Hakkında
BZG03C47-HM3-08, Vishay tarafından üretilen 47V nominal gerilimli Zener diyottur. 1.25W güç kapasitesine sahip bu bileşen, DO-214AC (SMA) yüzey montajlı paketinde sunulmaktadır. 150°C'ye kadar çalışma sıcaklığında kullanılabilir ve maksimum 45 Ohm impedansa (Zzt) sahiptir. 36V'de 1 µA ters kaçak akımı ile karakterizedir. Bu Zener diyot, voltaj regülasyon devreleri, aşırı voltaj koruması, gerilim referans kaynakları ve sinyal klipleme uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Forward gerilimi 500mA akımda 1.2V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 36 V
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±6.38%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 47 V