BZG03C16TR
DIODE ZENER 16V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG03C16
BZG03C16TR Hakkında
BZG03C16TR, Vishay tarafından üretilen 16V nominal gerilimli Surface Mount zener diyottur. 1.25W güç kapasitesine sahip bu bileşen, DO-214AC (SMA) paketinde sunulmaktadır. Forward voltajı 500mA akımda maksimum 1.2V, reverse leakage akımı 12V'de 1µA'dir. Maksimum impedansı 15 Ohm olan bu zener diyot, -65°C ile 150°C arasında çalışır. Gerilim regülatörleri, aşırı gerilim koruması, sinyal klipleme devreleri ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. SMD montaj tipi nedeniyle yoğun PCB tasarımlarında tercih edilir. Bileşen şu anda üretimden kaldırılmıştır (Obsolete).
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 12 V
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Obsolete
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 16 V