BZG03C12-HM3-08
DIODE ZENER 12V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG03C12
BZG03C12-HM3-08 Hakkında
BZG03C12-HM3-08, Vishay tarafından üretilen 12V nominal değerine sahip bir Zener diyotudur. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, 1.25W maksimum güç dağıtma kapasitesine ve 7 Ohm maksimum empedansa (Zzt) sahiptir. ±5.42% tolerans ile üretilen komponent, 9.1V'ta 3 µA ters sızıntı akımı gösterir. Voltaj regülasyonu, gerilim sınırlaması ve koruma devrelerinde kullanılmaktadır. -40°C ile +150°C (TJ) işletim sıcaklık aralığında güvenilir performans sunar. Forward voltajı 500mA akımda maksimum 1.2V'tur.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 9.1 V
Impedance (Max) (Zzt) 7 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±5.42%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V