BZG03B91-M3-18
DIODE ZENER 91V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG03B91
BZG03B91-M3-18 Hakkında
BZG03B91-M3-18, Vishay tarafından üretilen 91V nominal voltajlı zener diyottur. DO-214AC (SMA) yüzey montajlı paketinde sunulan bu komponent, 1.25W maksimum güç dağıtma kapasitesine sahiptir. ±2% tolerans ile üretilen diyot, 150°C çalışma sıcaklığında 200 Ohm maksimum impedansa ve 1 µA 68V'de ters sızıntı akımına sahiptir. 1.2V maksimum ileri gerilim düşüşü (500 mA'de) ile karakterize edilen bu bileşen, voltaj regülasyonu, devre koruması ve referans voltaj uygulamalarında kullanılır. Yüksek voltaj uygulamalarında voltaj stabilizasyonu sağlamak amacıyla tasarlanmıştır.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 68 V
Impedance (Max) (Zzt) 200 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 91 V