BZG03B160-M3-08
DIODE ZENER 160V 1.25W DO214AC
Seri / Aile Numarası
BZG03B160
BZG03B160-M3-08 Hakkında
BZG03B160-M3-08, Vishay tarafından üretilen 160V nominal gerilimli Zener diyottur. Surface mount DO-214AC (SMA) paketinde sunulan bu bileşen, maksimum 1.25W güç dağıtabilir ve ±2% tolerans ile üretilmektedir. 350 Ohms maksimum impedans değeri ile karakterize edilen diyot, 120V ters gerilimde 1µA sızıntı akımı gösterir. 150°C'ye kadar çalışabilen bu Zener diyotu, yüksek gerilim uygulamalarında gerilim regülasyonu, koruma ve referans devrelerinde kullanılır. 1.2V maksimum ön gerilim düşüşü ile güç verimliliği sağlar.
Teknik Özellikler
Parametre Değer
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 120 V
Impedance (Max) (Zzt) 350 Ohms
Mounting Type Surface Mount
Operating Temperature 150°C (TJ)
Package / Case DO-214AC, SMA
Part Status Active
Power - Max 1.25 W
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Tolerance ±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 160 V